Bariery ochronno-naprowadzające dla płazów i innych małych zwierząt (25 m)

Cena:1500

Odpowiadając na aktualne potrzeby związane z ochroną przyrody przygotowaliśmy ofertę związaną z zabezpieczeniem niebezpiecznych dla drobnych zwierząt, w tym płazów, elementów infrastruktury, tj. drogi, wykopy, torowiska. Jakość wykonania oraz zastosowane rozwiązania zapewniają długoletnie użytkowanie wyrobu z zachowaniem jego oryginalnego przeznaczenia.

Bariery ochronno-naprowadzające wykonane są z wysokiej jakości tkaniny polipropylenowej o gramaturze min. 130 g/m2. W tkaninie zainstalowane są dwa rodzaje metalowych oczek o śr. 12 i 10 mm, których przeznaczenie jest dwojakie: większe oczko służy do mocowania metalowego słupka w gruncie, mniejsze oczko służy do mocowania tkaniny do gruntu za pomocą plastikowych szpilek. Elementem zestawu jest także odpowiednio wyprofilowany (nachylony w kierunku do wewnątrz) metalowy słupek, którego trwałość zapewniona jest poprzez użycie stali o śr. 12 mm i ocynkowanie całej konstrukcji słupka.

Wzdłuż górnej krawędzi bariery, na całej jej długości, wykonana jest pojedyncza zakładka o szerokości 5 cm, która skierowana jest do wewnątrz i uniemożliwia przekraczanie bariery przez płazy. Dolna krawędź tkaniny (na której zrobiona jest podwójna zakładka) przymocowywana jest do gruntu plastikowymi szpilkami wbijanymi przez metalowe oczka o śr. 10 mm. Zabezpieczenie w ten sposób dolnej krawędzi tkaniny uniemożliwia przechodzenie płazom pod barierą. Wysokość całkowita barier wynosi 45 cm. Długość jednego zestawu to 25 m.

W skład zestawu tworzącego przenośną barierę ochronną dla płazów wchodzą następujące elementy:
- stalowe słupki mocujące – 8 szt.,
- tkanina polipropylenowa – rolka długości 25 m,
- szpilki plastikowe mocujące tkaninę do podłoża – 51 szt.,
- śledzie stalowe wraz ze sznurkami do naciągów – 5 szt.,
- sznurek do związywania łączących się odcinków tkaniny – 2 szt.,
- worek na stelaż i szpilki.

Okres gwarancji na przenośne bariery ochronne dla płazów firmy Ecoexpert Sp. z o.o. wynosi 2 lata. Niewłaściwe, niezgodne z instrukcją użytkowanie barier pozbawi nabywcę gwarancji producenta.

Cechy
Dostępność4-5 dni
Materiałstal, agrotkanina
Długość25 m
Wysokość45 cm
Grubość1-3 mm
Kolorczarny lub zielony